CHANA MASALA HUMMUS

CHANA MASALA HUMMUS

Olles suur hummuse fänn ma ei saanud midagi muud teha kui sain Loodusvägi poolt paki kikerherneid ning oma õe käest paki chana masalat otse Indiast!

Traditsiooniliselt hummuse sisse lähevad kikerherned, tahhini, sidruni mahl, küüslauk, oliiviõli ja vürtsköömned. Soola kindlasti ka:) kuid üldise kalorsuse minimiseerimise eesmärgil teen alati hummust ilma oliiviõlita. Kuigi traditsiooniliselt hummust serveeritakse leivaga, ma ei soovitaks sellega liialdada, eriti õhtuti, sest niimoodi saate hästi palju süsivesikuid, mis suurema tõenäolisusega muutuvad keha rasvaks. Värsked köögiviljad oleks siin parem valik.

Nüüd natukene chana masalast. See on India vürtside segu, mis on just kikerhernestele mõeldud. Täpsemalt sellega tehakse ühte kikerherne rooga, aga miks mitte lisada seda hummuse sisse?

KOOSTISOSAD

  • 2 tassi keedetud kikerherneid
  • 2 spl tahhinit
  • 1 sidruni mahl
  • 1 küüslaugu küüs
  • 2 tl chana masala maitseaine segu
  • u 1 tass vett
  • Soola maitse järgi

VALMISTAMINE

Pane kõik koostisosad blenderisse või köögikombaini ja töötle ühtlaseks. Soovitan vett lisada jupp haaval, et saavutada just soovitud konsistentsi. Serveeri koos värskete köögiviljade ja soovi korral ka oliiviõliga.


Related Posts

KOOKOSE-MUSTIKA CHIA PUDING

KOOKOSE-MUSTIKA CHIA PUDING

Ma tegelikult ei saa aru, miks nii vähe inimesi veel teavad chia seemnetest. Kuna nende tervislikkusest ja omadustest kirjutatakse igal pool. Ma ei hakka palju sellest kirjutama, googeldades leiab palju infot selle kohta. Üks huvitavatest omadust on see, et kokkupuutel vedelikuga, need seemned paisuvad ning […]

HIRSIPUDER KÕRVITSA JA KOOKOSPIIMAGA

HIRSIPUDER KÕRVITSA JA KOOKOSPIIMAGA

Loomulikult minu lemmik on üleöö kaerapuder, aga sügiste ilmadega tahaks mõnikord sooja ja rammusa putru, selleks kookospiim sobib väga hästi. Tavaliselt võtan 1 osa kookospiima ja 1 osa vett, aga kui sa soovid veelgi rammusamat putru, siis sa võid seda proportsiooni muuta kookospiima kasuks. Sügis […]Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *