KEVADRULLID KÖÖGIVILJADEGA

KEVADRULLID KÖÖGIVILJADEGA

See on veel üks minu lemmikutest rooadest. Kevadrullide vaslmistamisviise on erinevad, neid praetakse, fritüüritakse, mõnikord kergelt aurutatakse. See retsept on kõige lihtsamatest viisidest ning jääb rohkem Vietnami stiili poole, selleks sul oleks vaja juba riisipaberi lehti ja köögivilju. Saad kasutada endale meelepäraseid köögivilju, võid lisada ka tofu ja tulebki toitev ja kerge eelroog. Selle tegemisel saad kaasta ka lapsi, sest lastel meeldib ise endale köögivilju valida.

Kevadrullide juurde oleks vaja kindlasti kastet. Mina vahel kasutan lihtsalt sojakastet, samas väga hasti sobib ka magus tšilli kaste ja maapähklikaste või mis mulle kõige rohkem meeldib – kaste, mida ma teen ka rohelise sibula pannkookide juurde. Järgmine kord mul on plaan proovida ka miso majoneesi.

See kord tegin rulle ka mustade seentega ja tuunisin natukene rohelise sibula pannkookide kastet ehk lisasin selle juurde ka nats musta oa pastat. Ma kunagi kirjutasin, et mustad oad ime hästi sobivad seente juurde ja tugevdavad seente maitset ja see tuunitud kaste suurepäraselt täiendas mustade seente täidisega kevadrulle. aga nüüd retsepti juurde!

KOOSTISOSAD

 • Riisipaberi lehed
 • Täidis 1: mustad seened, punane paprika, salati lehed
 • Täidis 2: punane peakapsas, porgand, redis, kurk

Kastme jaoks:

 • 2 tl heledat sojakastet
 • 1 tl Hiina musta riisi äädikat
 • 1 tl seesamiseemne õli
 • 1 tl seesamiseemne pastat
 • 1 tl musta oa pastat
 • 1 tl teravat õli (soovi korral)

VALMISTAMINE

 1. Viiluta ja tükelda köögiviljad. Valmista seened vastaval pakendi peal olevatele juhistele.
 2. Vala kaussi sooja vett. Kauss peab olema diameetris natukene suurem, kui riisipaberi lehed.
 3. Võta üks leht ja leota seda soojas vees umbes minut, kuni leht on pehme. Väga väga ettevaatlikult tõsta leht taldrikule või lõikelaule (nende pind peab olema niiske, et riisipaberi lehed ei kleepuks neile). Pane köögiviljad ja keera mõnusaks rulliks, põhimõtteliselt samamoodi, kui tavaline täidisega pannkook.
 4. Kastme jaoks sega omavahel kõik koostisosad kokku ja sega. Kui soovid vedelamat konsistentsi, siis lisa natukene vett.

Related Posts

ŠIITAKE SEENTEGA KÖÖGIVILJA WOK

ŠIITAKE SEENTEGA KÖÖGIVILJA WOK

Kui ma näen Hiina  sotsiaalmeedias retsepte seentega, siis ma ei saa nendest mööda minna, sest mulle väga meeldivad erinevad aasia seened… austervikud, šiitaked, pilvekõrvad, eringi, enoki ning kõiki nendega hakkan kindlasti rohkem retsepte tegema. Ainult kahju, et meil ei ole müügil häid värskeid šiitakesid, seega […]

SEENE TÄIDISEGA PELMEENID

SEENE TÄIDISEGA PELMEENID

Ma ei tea ühtegi inimest, kellele ei meeldiks pelmeenid. Pelmeenid on ka Hiina Uue Aasta laual pidulik roog, eriti Põhja Hiinas. Mul oli plaan ka seda retsepti postitada kaks nädalat tagasi ehk just uuel aastal, aga ei jõudnud, seega teen seda Hiina uues aasta viimasel […]Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *