GOJI-ÕUNA TEE

GOJI-ÕUNA TEE

Vaatamata sellele, et on juba märts ja ilm peab tasapisi soojemaks minna, kuid loodus ikka toob meile üllatusi ning vahel tuleb päris külm talvine päev. Sellistel päevadal tahaks midagi soojendavat juua… kuid mitte tavalist teeb või kohvi. Seega pakun sulle ühe huvitava aga väga lihtsa kofeiinivaba alternatiivi, mis soojendab ja annab tegelikult ka palju vitamiine.

Goji marjad on juba ka meie maal tuntuks saanud ja neid saab osta peagi igas poes. Miks need Tiibetist pärit marjad nii populaarsed on? Esiteks, sisaldavad nad ohtralt C-vitamiini, mis aitab meil võidelda viiruste ja vananemisprotsessidega (jep… viimati hakkan rohkem mõtlema selle teema peale:)) Teiseks, nad sisaldavad vähe kaloreid ja nendest kaloritest 13% moodutab valk, ehk siis need marjad on juba ammu fitness-sõprade lemmikud.

Nüüd halb uudis. Kõige toitaine rikkalikumad ja kasulikumad marjad kasvavad Tiibetis ning neid müüakse ainult Hiina siseturul ehk siis väljaspool Hiina neid peaaegu pole võimalik leida. Kuid see kindlasti ei ole takistus goji marjade tarbimiseks ja ma soovitaks valida öko varianti.

KOOSTISOSAD:

  • 500 ml vett
  • 3 spl goji marju
  • 5 tk kuivatatud õuna viilu
  • 1 kaneeli pulk
  • Magustajat maitse järgi

VALMISTAMINE

  1. Pane goji marjad, õunad ja kaneel teekannu.
  2. Keeda vesi kuumaks ja vala teekannu. Lase seista 10-15 minutit. Vajadusel lisa magustajat.

Related Posts

BROKKOLINI GOJI MARJADEGA

BROKKOLINI GOJI MARJADEGA

Kui kuskil poest leidub brokkolinisid (ehk beebi brokkoli), siis nad kindlasti sattuvad minu toidukorvi. Kõigepealt oma maitse pärast. Minu meelest nad maitsevad paremini kui tavaline brokkoli. Teiseks, just sellist brokkolit kasutatakse Hiina roogades, ehk siis kui näed mõnes Hiima retseptis “brokkoli”, reeglina see tähendab just […]

KIRSI GLÖGI

KIRSI GLÖGI

Need, kes jälgivad minu Instagrammi, teavad, et novembris käisin Prahas ning mõned asjad, mida olen seal proovinud tekitasid mul pettumust. Üks nendest oli Hot Griotte, mis on kirsimaitseline kuum vein, aga selle maitse oli selline nagu kirsi kompoti vedelik oli lahjendatud veega ja lisatud mingi […]Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *