WASHOKU STORY

WASHOKU STORY

Selle postituse kirjutamine võttis mul plaanitus palju rohkem aega, sest pole ammu selliseid postitusi teinud. Kirjutasin seda mitu korda ümber ning lõpuks sai selline. Siis lugege, andke teada, mis te sellest arvate aga mina lähen uusi postitusi ja retsepte kirjutama:)

Ma väga ootasin Washoku Story avamist. Kuigi see oli avatud veel eelmise aasta sügisel, ma lõpuks jõudsin sinna ainult veebruaris. Ma arvan, et paljud teavad seda lugu, mis eelnes selle restorani avamisele. Nimelt restorani omanikuks on Hide Hirakata, kes tuli Eestisse eesmärgiga siin tõelist jaapani restorani avada ning teha Eesti inimesi õnnelikumaks. Kui ma õigesti mäletan, siis kogu see protsess võttis tal peaaegu 3 aastat ning kogu selle aja jooksul ta kutsus täiesti võõraid inimesi koju külla tema imelist Ramen’i ja tesi roogasid sööma ja seda täiesti tasuta, mis minu arvates oli super turundusplaan:) Ma olin üks nendest, kes käis tema külas vegan ramen’i proovimas. Too kord ma olin suures vaimustuses sellest maitsvast roast. Kui juba tuli jutt ramenist, siis räägin sellest kohe.

TOIT

Eelroaks ma võtsin Vegan Gyoza köögiviljadega ja väikest portsjonit Vegan Miso Ramen’i. Abikaasa võttis ainult Tonkotsu Soja Ramen sealihaga, aga suure portsu. Joogiks võtsime Jaapani rohelist teed. Selle juurde toodi ka kaks väikest küpsist matchaga.

Gyoza oli täpselt selline nagu ma ootasin, õrn ja õhuke tainas ja valmistatud just minu lemmikul viisil, kui neid aurutatakse ja praaditakse, et ühest küljes see jääb krõmpsuvaks. Siin juures ma tekitasin restoranis tekitasin natukene paanikat, sest menüüs oli kirjas, et gyozad tulevad köögiviljadega ning ma ei oodanud seal näha sojast tehtud liha, mis konsistentsi ja maitse poolest on täpselt nagu kana. Kuna mul oli paar korda, kui tellisin teistes restoranide vegan toite ja mulle toodi neid päris lihaga, seega tekitasin natukene paanikat, et äkki see kord on jälle mingi viga. Õnneks ei olnud mingit viga, aga kui oleks kohe menüüs kirjas, et täidises on ka vegan liha, siis ma paanikasse ei sattuks.

Vegan Miso Ramen. Esiteks, traditsiooniliselt sellist asja nagu vegan Ramen ei eksisteeri, seega kõik Rameni vegan versioonid on ainult kokka välja mõeldud lahendus ning Hide leitud lahendus mulle väga meeldis. Paks ja kreemjas leem nuudlitega ja krõbedaks praetud köögiviljadega. Maitsev ja soojendav.

Tonkotsu Soja Ramen. Tugeva maitsega puljong, nuudlid, köögiviljad, sealiha tükid ja muna. Ma ise ei saa seda roa hinnata, seega toon abikaasa arvamust sellest. Talle Ramen meeldis, eriti nuudlid (ei tea miks), kuid tema jaoks puljong oli natukene tugeva maitsega ja ports oli tõesti SUUR. Kui teil juhtus selline asi nagu pohmell, siis Ramen on kindlasti õige valik;)

TEENINDUS

Mul tundus, et teenindaja, kes meid teenindas oli uus, kuna oli näha, et ta tundis ennast natukene ebakindlalt, ei osanud midagi soovitada, kohe vastata soja liha kohta pelmeenides, kuid oli sõbralik ja andis ennast parima. Ma loodan, et tal läheb edaspidi kõik hästi.

INTERJÖÖR

Interjöör on tehtud soojades toonides, piisavalt valgust, mugavad toolid, väga lõõgastav ja hubane. Mulle väga meeldivad ka suured aknad põrandast laeni, sest päeval annavad palju loomuliku valgust, aga nad on ühtlasi ka üheks miinuseks on see, et istusin akna lähedal ja mul oli seal natukene jahe.


KOKKUVÕTE

Washoku Story on väga hea koht, kuhu tasub minna, kõigepealt selleks, et vaadata jaapani kööki teise pilguga, sest me oleme harjunud sellega, et jaapani köök on sushi ja sushi on jaapani köök. Kuid tegelikult jaapani köögis on palju teisi huvitavaid toite ja maitseid. ja kuhu mina tulen kindlasti tagasi. Üld hinne – 9/10.

PS: Selle aja jooksul, kui üritasin seda postitust lõpuni kirjutada, Washoku Story menüü on ka juba natukene uuenenud. Kõik minu kirjeldatud toidud on alles ning lisandunud ka uued põnevad road, ehk siis kindlasti tasub minna;)


Related Posts

KOOKOSE-MUSTIKA CHIA PUDING

KOOKOSE-MUSTIKA CHIA PUDING

Ma tegelikult ei saa aru, miks nii vähe inimesi veel teavad chia seemnetest. Kuna nende tervislikkusest ja omadustest kirjutatakse igal pool. Ma ei hakka palju sellest kirjutama, googeldades leiab palju infot selle kohta. Üks huvitavatest omadust on see, et kokkupuutel vedelikuga, need seemned paisuvad ning […]

HIRSIPUDER KÕRVITSA JA KOOKOSPIIMAGA

HIRSIPUDER KÕRVITSA JA KOOKOSPIIMAGA

Loomulikult minu lemmik on üleöö kaerapuder, aga sügiste ilmadega tahaks mõnikord sooja ja rammusa putru, selleks kookospiim sobib väga hästi. Tavaliselt võtan 1 osa kookospiima ja 1 osa vett, aga kui sa soovid veelgi rammusamat putru, siis sa võid seda proportsiooni muuta kookospiima kasuks. Sügis […]Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *