POHLA-KOOKOSKOORE MAGUSTOIT KAMAGA

POHLA-KOOKOSKOORE MAGUSTOIT KAMAGA

Veel lapsepõlvest alates mulle väga meeldisid kamaga magustoidud, kuid nendes kasutati kas keefirit, vahukoort või kohupiima. Kuid minu lapsepõlve ajal isegi banaane eriti polnud, rääkimata kookosest või kookospiimast ning teadmisi toitumisest ka. Kui ma loobusin piimatoodete tarbimisest, hakkasin ma otsima midagi millega saab piimatooteid minu lemmik kamaga magustoitudes asendada. Kuna tol ajal taimsed alternatiivid piimatoodetle olid võrreldes tänaste päevadega suht piiratud, siis proovisin kasutada kookospiima.

Ma ei tea miks, aga pohlad, kookospiima, kama ja Digestive küpsised koos maitsevad jumala hästi. Ma ütleks, et isegi parem kui kohupiimaga. Enne tegin sellist magustoitu tavaliselt just kohupiimaga.  Küpsiste asemel saad ka vabalt kasutada, näiteks granolat või müsleid. Ma arven, et selline magustoit sobiks ka väga hästi jõululauale.

Neljale

KOOSTISOSAD

  • 400gr värskeid või külmutatud pohli
  • 1 purk (400 ml) täisrasvast kookospiima (võid kasutada ka kookoskoort)
  • 2 spl kamajahu
  • 4 spl agaavisiirupit
  • 1 pakk Digestive küpsised (selle asemel saad kasutada ka granolat või müsleid)

VALMISTAMINE

  1. Pane purk kookospiimaga vähemalt 4 tunniks külmkappi. Jahutamisel kookospiima jaguneb kaheks osaks: paksemaks valgeks massiks ja läbipaistavak vedelikuks. Meil just seda paksemat massi oleks vaja.
  2. Võta purk kookospiimaga külmkapist välja, ÄRA RAPUTA. Võta paks vaöge mass välja ja pane kaussi. Vedelikku ära viska ära, seda saad kasutada näiteks smuutide jaoks. Lisa 2 spl agaavisiirupit ja vahusta nagu tavaline vahukoor. Lõpus lisa kamajahu.
  3. Purusta digestive küpsised köögikombainis jämedamaks puruks.
  4. Püreesta pohlad koos 3 spl agaavisiirupiga.
  5. Klaasi või kaussi põhja pane pohlapüreed, teise kihina purustatud küpsised ja viimase kihina kookosvahukoor. Kaunista pohlade, pähklide, kama või muu meelepärasega.


Related Posts

HIRSIPUDER KÕRVITSA JA KOOKOSPIIMAGA

HIRSIPUDER KÕRVITSA JA KOOKOSPIIMAGA

Loomulikult minu lemmik on üleöö kaerapuder, aga sügiste ilmadega tahaks mõnikord sooja ja rammusa putru, selleks kookospiim sobib väga hästi. Tavaliselt võtan 1 osa kookospiima ja 1 osa vett, aga kui sa soovid veelgi rammusamat putru, siis sa võid seda proportsiooni muuta kookospiima kasuks. Sügis […]

ŠIITAKE SEENTEGA KÖÖGIVILJA WOK

ŠIITAKE SEENTEGA KÖÖGIVILJA WOK

Kui ma näen Hiina  sotsiaalmeedias retsepte seentega, siis ma ei saa nendest mööda minna, sest mulle väga meeldivad erinevad aasia seened… austervikud, šiitaked, pilvekõrvad, eringi, enoki ning kõiki nendega hakkan kindlasti rohkem retsepte tegema. Ainult kahju, et meil ei ole müügil häid värskeid šiitakesid, seega […]Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *