AUSTERSERVIKUD EDAMAME UBADEGA

AUSTERSERVIKUD EDAMAME UBADEGA

Ausalt. Ma täna ei tahaks liiga pika jutu retsepti juurde kirjutada, sest selle kuuga ma olen nii palju emaile kirjutanud, et tegelikult ei viitsigi enam midagi trükkida… see juuni kuu oli täiesti crazy.. aga ikkagi heas mõttes:)

Ma pole ennem seda eriti maininud, aga see blogi on minu hobi ning tegelen sellega nii palju kui jõaun ja selle ajaga, mis põhitööst ja teistest peretegemistest jääb, aga palju ei jäägi, seega retseptid ei ilmu siia igapevaselt. Juunis on jutunud see, et oli hästi palju tööd (hetkel tegelen e-arve lahenduste müügiga) ja erinevad emaile tuli kirjutada hästi palju.

Aga see selleks… sellest retseptist palju ka rääkida tegelikult pole – kiire, lihtne, maitsev, aromaatne, kerge, valgu ja kiudainete rikkas. Seda retspti leidsin Hiina sotsmeediast ning originaalretsptist jätsin vahele austrikastet ning selle asemel lisasin Shao Xingi toiduvalmistamise veini, sest seened väga armastavad seda veini ning mina olen ka veinisõber (NB! Shao Xing vein ei sobi joomiseks, seda kasutatakse ainult söögi valmistamiseks). See roog sobib nii lõunaks, kui ka õhtusöögiks ning klaas külma roosat veini sobib suurepäraselt:)

KOOSTISOSAD

 • 250 gr austerservikuid, tükeldatud
 • 0,5 tassi keedetud edamame ube
 • 2 küüsauguküünt, peeneks hakitud
 • 1 väike jupp ingverit, peeneks hakitud
 • 3 rohelise sibula vart, ainult valge osa peeneks hakitud
 • 0,5 värsket tšillit, peeneks hakitud, või tšillihelbed (võid ka vahele jätta)
 • 1 spl Shao Xing toiduvalmistamise veini
 • 2 spl heledat soja kastet

VALMISTAMINE

 1. Kuumuta vok pannil õli. Lisa küüslauk, sibul, ingver ja tšilli, prae umbes 30 sekundit.
 2. Lisa austerservikud ja prae 2-3 minutit, lisa vein ja prae veel mõned minutit.
 3. Lisa edamame ube, prae segades 1-2 minutit ja maitsesta soja kastmega ja ongi valmis!

Related Posts

ŠIITAKE SEENTEGA KÖÖGIVILJA WOK

ŠIITAKE SEENTEGA KÖÖGIVILJA WOK

Kui ma näen Hiina  sotsiaalmeedias retsepte seentega, siis ma ei saa nendest mööda minna, sest mulle väga meeldivad erinevad aasia seened… austervikud, šiitaked, pilvekõrvad, eringi, enoki ning kõiki nendega hakkan kindlasti rohkem retsepte tegema. Ainult kahju, et meil ei ole müügil häid värskeid šiitakesid, seega […]

SEENE TÄIDISEGA PELMEENID

SEENE TÄIDISEGA PELMEENID

Ma ei tea ühtegi inimest, kellele ei meeldiks pelmeenid. Pelmeenid on ka Hiina Uue Aasta laual pidulik roog, eriti Põhja Hiinas. Mul oli plaan ka seda retsepti postitada kaks nädalat tagasi ehk just uuel aastal, aga ei jõudnud, seega teen seda Hiina uues aasta viimasel […]Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *