KUKESEENE TOFU NUUDLID

KUKESEENE TOFU NUUDLID

On väga kurb seda öelda, aga suvi on lõppenud:( Vaatamata sellele, et olin terve suvi tööl, aga siiski oli palju hetki, millal sain suve nautida. Loodan, et sina nautisid ka päikest, randa ja kindlasti uusi maitseid. Järgmisel nädalal ma pikendan oma suve veel nädalaks ja lähen reisile. Kahjuks, see kord sihtkohaks mitte Hiina, kuigi igatsen Shanghait viimati aina rohkem, kuid peaks ka põnev olema ja päikest saab ka:)

Kuid on olemas veel üks viis suvi pikendada. Loomulikult! Teha värskeid suviseid toite! Värske kodumaine kraam on veel saadaval, seega teeme natukene fusion’it ja teeme nuudlirooga kukeseentega.  Kukeseentega peaks olema ettevaatlik, sest nende maitset võib kergesti rikkuda, kui kasutada väga intebsiivseid maitseaineid. Seega seekord ingver jääb meil mängust välja, võtame natukene kuuslauku ja sibulat, kuid kasutan ikkagi Hina toiduvalmistamise veini, hästi natukene. Ma olen juba kirjutanud, et see vein aitab seentel avada nende aroomi  ja tugevdab maitset.

Kokkame!

KOOSTISOSAD

 • 300 gr värskeid kukeseeni, puhastatud ja tükeldatud
 • 1 pakk tofu, kuubikuteks lõigatud
 • 1 küüslaugu küüs, peeneks hakitud
 • 2  rohelise sibula vart, ainult valge osa, peeneks hakitud
 • 1 spl Hiina touduvalmistamise veini
 • Heledat soja kastet, maitse järgi
 • 1 pakk taimset koort
 • 250 gr Hiina nuudleid

VALMISTAMINE

 1. Keeda nuudlid vastavalt paki peal olevatele juhistele.
 2. Kuumuta vok pannil  õli ja kergelt prae tofu kuubikud soja kastmega. Võta pannilt välja.
 3. Lisa veel natukene õli, lisa sibul ja küüslauk ja prae mõned sekundid.
 4. Lisa kukeseened ja prae paar minutit, lisa vein ja soja kaste ja prae veel mõned minutid kuni kukeseened on valmis.
 5. Lisa tofu ja koor, sega läbi, lase netukene podiseda ja lisa nuudlid. Sega veel kord läbi ja serveeri kohe. Mina kasutasin serveerimiseks kurgi salatit ja värsket koriandrit.

Related Posts

HIRSIPUDER KÕRVITSA JA KOOKOSPIIMAGA

HIRSIPUDER KÕRVITSA JA KOOKOSPIIMAGA

Loomulikult minu lemmik on üleöö kaerapuder, aga sügiste ilmadega tahaks mõnikord sooja ja rammusa putru, selleks kookospiim sobib väga hästi. Tavaliselt võtan 1 osa kookospiima ja 1 osa vett, aga kui sa soovid veelgi rammusamat putru, siis sa võid seda proportsiooni muuta kookospiima kasuks. Sügis […]

ŠIITAKE SEENTEGA KÖÖGIVILJA WOK

ŠIITAKE SEENTEGA KÖÖGIVILJA WOK

Kui ma näen Hiina  sotsiaalmeedias retsepte seentega, siis ma ei saa nendest mööda minna, sest mulle väga meeldivad erinevad aasia seened… austervikud, šiitaked, pilvekõrvad, eringi, enoki ning kõiki nendega hakkan kindlasti rohkem retsepte tegema. Ainult kahju, et meil ei ole müügil häid värskeid šiitakesid, seega […]Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *