MIKS PEAB JOOMA KOOKOSVETT?

MIKS PEAB JOOMA KOOKOSVETT?
Eriti suvel ja trenni ajal.
Alustame sellest, mis on kookosvesi. Kookosvesi on kookospähkli sees olev vedelik (mitte kookospiim! Seda saadakse kookospähkli viljalihast). Olles kogu aeg palmipuu üleval ja praktiliselt otse päikese all, vesi kookose sees jääb alati jahedana. Seepärast see ongi kõige levinum janu kustutaja troopika kliimas. AGA see ei ole selle ainus väärtus! Kookosvesi sisaldab tohutult toitaineid – eriti mineraale (magneesium, kaalium, kaltsium), aminohappeid ja seda madala kalorsuse ja suhkru sisalduse juures!

Kuna palava ilmaga ja hea trenniga higistades me kaotame just neid mineraale, seega kookosvesi aitab neid taastada ning vältida vedelikku puudust. Kuna kookosvesi on ka isotoonilise toimega jook, mis aitab ka vere suhkru taset hoida, siis see on väga heaks spordijoogiks trenni ajal. Mis minu jaoks on kõige tähtsam – ei sisalda ta keeruliste nimetustega koostisosi, mida leidub spordilisandeid müüdavates poodides jookidest.
Ma ei hakka liiga pikalt kirjutama kookosvee kasulikkest omadustest, seda kergesti leiab googeldades, vaid kirjutan pigem sellest, kuidas kookosveest sai minu lemmik jook ning kuidas seda valida.
Ma kunagi polnud kookosvee tõsine fänn, kuni peale teise lapse sündi jõudsin jõusaali ning intensiivsema trenni tehes hakkas veresuhkur pidevalt langema. Keemilisi aineid sisaldavate spordijookide kasutamine ei saanud kõne allagi minna, sest tol ajal laps sai veel rinnapiima. Mõne aja pärast kookosvee trenni ajal joomisest sai hea harjumus.

Mis juhtudel siis oleks hea kookosvett juua?

  • Trenni ajal või peale trenni
  • Suvel, kui ilm on palav
  • Keha puhastuskuuri ajal
  • Lihtsalt niisama, mahlade/limonaadide asemel
PS. Kui pidu läks liiga lõbusaks ning järgmisel päeval kannatad pohmellist, siis kookosvesi aitab seda paremini leevendada, kui soolakurk:))) selline toime sai ka enda peal katsetatud ning kinnitatud:)))

Kuidas valida?

Kõige parem kookosvesi:
  1. Mahe markeeringuga (siin juures mahe toode markeering on tihti peale kvaliteedi näitaja)
  2. Ei sisalda lisatud suhkruid ja magustajaid
  3. Ei sisalda kunstlikke lisa aineid ning konservante
  4. Madalama suhkru sisaldusega, sest mida vähem suhkru sisaldus, seda paremini kustutab janu
  5. Kui ostad maitsestatud kookosvett, jälgi, et maitse lisandid oleksid naturaalsed ning kindlasti suhkru sisaldust

Siin toon välja väikest analüüsi Eestis müüdavatest 1-liitristes pakendites variantidest:

Nimetus Kaloreid 100 ml kohta Suhkru sisaldus grammides 100ml kohta Öko

Sert.

Hind Märkused
Kulau 12 2,5 Jah 5,15 Minu kõige lemmikum variant, eriti trenni ajal, sest sisaldab kõige vähem suhkrut
King Island 14 3,6 Ei 4,95 Minu teine eelistus, paremini sobib niisama joomiseks, trenni ajal eelistan vähem magisat varianti
Thai Coco 20 4,0 Ei 3,99 Annab tugeva pähkli järelmaitset ja palju magusam, kui eelmised kaks. Võib olla sobib neile, kes just eelistavadki magusamaid jooke.
Foco 21 5,0 Ei 2,90 Kõige parem hind, maitse poolest on võrdne eelmise variandiga, võib olla isegi neid tehakse samas tootmises.
Aqua Verde 19 3,7 Jah 3,69 Kuigi see on öko sertifitseeritud, koostises on askorbiinhape, mis annab ebameeldiva keemilist järelmaitset
PS: Hinnad erinevates poodis võivad erinevad olla.
Kõikidele kooksvett ja päikest!=)

Related Posts

KOOKOSE-MUSTIKA CHIA PUDING

KOOKOSE-MUSTIKA CHIA PUDING

Ma tegelikult ei saa aru, miks nii vähe inimesi veel teavad chia seemnetest. Kuna nende tervislikkusest ja omadustest kirjutatakse igal pool. Ma ei hakka palju sellest kirjutama, googeldades leiab palju infot selle kohta. Üks huvitavatest omadust on see, et kokkupuutel vedelikuga, need seemned paisuvad ning […]

HIRSIPUDER KÕRVITSA JA KOOKOSPIIMAGA

HIRSIPUDER KÕRVITSA JA KOOKOSPIIMAGA

Loomulikult minu lemmik on üleöö kaerapuder, aga sügiste ilmadega tahaks mõnikord sooja ja rammusa putru, selleks kookospiim sobib väga hästi. Tavaliselt võtan 1 osa kookospiima ja 1 osa vett, aga kui sa soovid veelgi rammusamat putru, siis sa võid seda proportsiooni muuta kookospiima kasuks. Sügis […]Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *