KOLM MAA VÄRSKUST

KOLM MAA VÄRSKUST

Hiina keelne roa nimetus on 地三鲜 (di san xian) ehk kolm maa värskust. Põhilisi koostisoasi on 3 – kartul (jah, Hiinas süüakse ka kartulit), roheline paprika ja baklažaan ning roog kuulub põhja-ida Hiina kööki. See on ka minu üks lemik, sest väga lihtsad koostisosad, põhimõtteliselt igast poest kätte saadavad, kiiresti valmib ja mul reeglina jääb röstitud kartuleid, mida saab ka siin kasutada. Muidu autentne retsept eeldab kartulite praadimist suures koguses õlis, kuid tervislikkuse nimel ma reeglina rikun seda autentsusst ja praadimise/frittimise asemel küpsetan katuleid ahjus ja kasutan vähem õlit.

Originaal retseptis kasutatakse ka austrikastet, mis ei ole vegan, aga meil on turul olemas ka austri kastme variant, mida siin saab ka kasutada, aga seda veel sab asendada musta oa pastaga, aga kui sul kummalgi neist parasjagu pole, siis ka pole vaja muretseda, sest ilma nendeta saab ilusti hakkama lisades veidi rohkem soja kastet:)

Homme, 19.jaanuaril, meil Vabaduse väljakul tähistatakse Hiina Uut aastat (ma ei tea, miks just sel kuupäeval, sest tegelikult Hiina Uus Aasta algab 25.jaanuaril), peol lubatakse ka Hiina toitu, aga ma ei usu, et sealt leiab vegan variante. Vegetaarseid (ehk vegetarian) toite leidub küll, ma arvan, aga vegan toit sellistel üritustel on reeglina probleemiks (miks see nii on on eralidi postituse teema), aga igal juhul tasub minna. Muidugi Hiina peolaual peavad kindlasti olema pelmeenid, aga ma ei jõudnud veel pelmeenide retsepti teha:( seega koju tagasi tulles võib endale teha sellist toitvat ja maitsvat rooga.

KOOSTISOSAD

  • 2 Jaapani baklažaani (või 1 tavaline)
  • 1 roheline paprika
  • 4 keskmist kartulit
  • 1 väike jupp ingverit
  • 3 rohelise sibula vart (ainult valge osa)
  • 2 küüslaugu küünt
  • 2 spl heledat soja kastet
  • 0,5 tl maisitärklist (vähese koguse veega segatuna)
  • 2 spl vegan austrikastet või 1 tl musta oa pastat (ei ole kohustuslik, kui sul neid ei ole, lisa veidi rohkem soja kastet)
  • Näpuotsas soola ja suhkrut
  • Tšillihelbeid või värske tšilli (soovi korral)

VALMISTAMINE

1.      Baklažaan, kartulid ja paprika lõike keskmisteks tükkideks/kuubikuteks. Haki peeneks ingver, küüslauk ja sibul.

2.      Kuumuta woki-pann suurema koguse õliga. Prae õlis kartulid kuldseks ja võta välja. Seejärel prae õlis baklažaanid ja võta välja. Selleks, et see roog oleks tervislikum, tee nagu mina seekord olen teinud, ehk siis paadimise asemel saad kartuleid ja baklažaane ahjus küpsetada. Selleks sega kartuli ja baklažaani tükid tilga õliga ja küpseta ahjus, kuni on valmis. Kartulid pane esimestena, kuna nende küpsetamine võtab veidi rohkem aega.

3.      Kuumuta woki-pannil uuesti õli (kui sa oled kartuleid ja baklažaane ennem praadinud, siis vaheta kindlasti õli välja), lisa hakitud ingver, sibul, küüslauk ja soovi korral tšillit(helbeid) ning prae umbes 30 sekundit, kuni hakkad tundma nende aroomi.

4.      Lisa paprika tükid ja prae umbes minut. Seejärel lisa kartulid ja baklažaanid ja sega korra läbi.

5.      Järgmisena lisa soja kaste, maisitärklis, austrikaste või oa pasta, soola ja suhkur, sega korra läbi ja lase veidi podiseda (kuni 1 minut). Valmis, serveeri kohe!

Head isu või siis 慢慢吃!


Related Posts

KOOKOSE-MUSTIKA CHIA PUDING

KOOKOSE-MUSTIKA CHIA PUDING

Ma tegelikult ei saa aru, miks nii vähe inimesi veel teavad chia seemnetest. Kuna nende tervislikkusest ja omadustest kirjutatakse igal pool. Ma ei hakka palju sellest kirjutama, googeldades leiab palju infot selle kohta. Üks huvitavatest omadust on see, et kokkupuutel vedelikuga, need seemned paisuvad ning […]

HIRSIPUDER KÕRVITSA JA KOOKOSPIIMAGA

HIRSIPUDER KÕRVITSA JA KOOKOSPIIMAGA

Loomulikult minu lemmik on üleöö kaerapuder, aga sügiste ilmadega tahaks mõnikord sooja ja rammusa putru, selleks kookospiim sobib väga hästi. Tavaliselt võtan 1 osa kookospiima ja 1 osa vett, aga kui sa soovid veelgi rammusamat putru, siis sa võid seda proportsiooni muuta kookospiima kasuks. Sügis […]



Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *