KOOKOSE-MUSTIKA CHIA PUDING

KOOKOSE-MUSTIKA CHIA PUDING

Ma tegelikult ei saa aru, miks nii vähe inimesi veel teavad chia seemnetest. Kuna nende tervislikkusest ja omadustest kirjutatakse igal pool. Ma ei hakka palju sellest kirjutama, googeldades leiab palju infot selle kohta. Üks huvitavatest omadust on see, et kokkupuutel vedelikuga, need seemned paisuvad ning vedelik muutub lausa geeliks, seega saab chia pudingutega imeilusaid ja imemaitsvaid magustoite teha.

Kui mahe toodete tootja ja maaletooja Loodusvägi palus mul teha chia pudingu retsepti, siis ma ei saanud öelda “ei”, sest see on üks minu lemmikutest magustoitudest. Seda on imelihtne teha, ja siis kui meil on saadaval värsked marjad, siis seda magustoitu ei ole võimalik mitte teha. See kord tegin pudingu kookospiima ja mustikamahlaga ning kaunistasin värskete marjadega.

Kookose-mustika chia puding

KOOSTISOSAD:

Kookospudingu jaoks:

  • 400ml kookospiima
  • 4 spl chia seemneid
  • 2 spl agaavisiirupit (või muud magustajat)
  • 0,5 laimist mahla
  • 0,5 tl vanilje ekstrakti

Mustika pudingu jaoks:

  • 250ml mustikamahla
  • 3 spl chia seemneid
  • Näpuotsas jahvatatud kardemoni

 

VALMISTAMINE:

Eraldi kokku segada pudingute koostisosi ning panna külmikusse mõneks tunniks või üleöö. Pärast panna klaasi või kaussi kihtidena. Saab lisada ka granolat, erinevaid marju, kookoshelbeid, pähkleid jne. Naudi!

See imemaitsev roog sobib nii magustoiduks, kui ka toitvaks vahepalaks.

Kookose-mustika chia puding

 


Related Posts

HIRSIPUDER KÕRVITSA JA KOOKOSPIIMAGA

HIRSIPUDER KÕRVITSA JA KOOKOSPIIMAGA

Loomulikult minu lemmik on üleöö kaerapuder, aga sügiste ilmadega tahaks mõnikord sooja ja rammusa putru, selleks kookospiim sobib väga hästi. Tavaliselt võtan 1 osa kookospiima ja 1 osa vett, aga kui sa soovid veelgi rammusamat putru, siis sa võid seda proportsiooni muuta kookospiima kasuks. Sügis […]

ŠIITAKE SEENTEGA KÖÖGIVILJA WOK

ŠIITAKE SEENTEGA KÖÖGIVILJA WOK

Kui ma näen Hiina  sotsiaalmeedias retsepte seentega, siis ma ei saa nendest mööda minna, sest mulle väga meeldivad erinevad aasia seened… austervikud, šiitaked, pilvekõrvad, eringi, enoki ning kõiki nendega hakkan kindlasti rohkem retsepte tegema. Ainult kahju, et meil ei ole müügil häid värskeid šiitakesid, seega […]Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *