SALAT SHIRATAKE NUUDLITEGA

SALAT SHIRATAKE NUUDLITEGA

Kas Instagrammis või eelnevates blogipostitustes ma mainisin, et mulle meeldivad sakatid ning mulle eriti meeldib salateid tööle kaasa võtta, sest mulle ei meeldi mikrokas soojendatud toit. Seega salat on ideaalne variant minu jaoks ning salat saab olla iseseisvaks ja toitvaks roaks.

Eda valem on väga lihtne: roheline põhi (ehk igasugused salati lehed) + süsivesikud (ehk pasta, kruubid või näiteks ka kartul) + köögiviljad (võivad olla ka küpsetatuna või keedetuna) + valk (tofu, läätsed, oad, soja kuubikud) + kaste = ideaalne salat ehk lõuna. Kastmetest ma saan ka väga pika juttu kirjutada, aga mitte see kord, sest 30 min pärast saabub juba järgmine päeav ja mina tegelikult tahaks juba magama minna. Aga luban, et mingi aeg jõuan ka selleni ja annan sulle palju mõtteid, kuidas saab salatikastneid põnevamaks teha:)

See kord süsivesikute allikana ma kasutasin shiratake nuudleid. Need on tõesti ime nuudlid, sest nende kaloraaž on peaaegu null, kuid samas nad hästi annavad täiskõhu tunnet päris mitmeks tunniks. Seega kui sa soovid oma toitumist natukene kergemaks teha ja eriti kui oled kaalulengetamisel, väga soovitan neid nuudleid. Samas see kord ma tegin seda salatit õhtusöögiks ja kuidagi ei olnud isu tofu vms taimse valgu järele, seega pole midagi liisanud ning järgmisel päeval võitsin prae tofu salati kõrvale tööle kaasa. Nüüd ka retsepti juurde!

KOOSTISOSAD

 • 1 pakk shiratake nuudleid
 • 1 avokaado
 • 1 porgand
 • 100 gr külmutatud herneid
 • 100 gr külmutatud rohelisi aedube
 • 1 keskmine kurk

Kastme jaoks:

 • 2 spl soja kastet
 • 1 spl seesamiõli
 • 0,5 laimi mahla
 • 1 tl agaavi siirupit
 • 1 tl musta riisi äädikat

VALMISTAMINE:

 1. Keeda shiratake nuudlid vastavalt pakendi peal olevatele juhistele.
 2. Herned ja oad pane kaussi, vala keevat vett peale ja lase u 5 min seista. Kurna.
 3. Riivi porgand. Tükelda kurk ja avokaado.
 4. Valmista kaste. Selleks sega kõik kastme koostiosad kokku.
 5. Sega kaussis kõik salati koostisosad ja vala peale kaste.

Head isu!


Related Posts

ŠIITAKE SEENTEGA KÖÖGIVILJA WOK

ŠIITAKE SEENTEGA KÖÖGIVILJA WOK

Kui ma näen Hiina  sotsiaalmeedias retsepte seentega, siis ma ei saa nendest mööda minna, sest mulle väga meeldivad erinevad aasia seened… austervikud, šiitaked, pilvekõrvad, eringi, enoki ning kõiki nendega hakkan kindlasti rohkem retsepte tegema. Ainult kahju, et meil ei ole müügil häid värskeid šiitakesid, seega […]

KEVADRULLID KÖÖGIVILJADEGA

KEVADRULLID KÖÖGIVILJADEGA

See on veel üks minu lemmikutest rooadest. Kevadrullide vaslmistamisviise on erinevad, neid praetakse, fritüüritakse, mõnikord kergelt aurutatakse. See retsept on kõige lihtsamatest viisidest ning jääb rohkem Vietnami stiili poole, selleks sul oleks vaja juba riisipaberi lehti ja köögivilju. Saad kasutada endale meelepäraseid köögivilju, võid lisada […]Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *